RESULTS RESULT + DIPLOMS
Summary
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | CASA CICLISMO Third |
Arimaonsen |
JPN | 0:37:31.9 | 0:00:00.0 |
2. | JONES Mark |
FWRC |
GBR | 0:38:09.5 | 0:00:37.6 |
3. | SUTHERLAND Neil |
FBCC |
NZL | 0:38:30.0 | 0:00:58.1 |
4. | CASA CICLISMO Fourth |
Arimaonsen |
JPN | 0:38:39.1 | 0:01:07.2 |
5. | CASA CICLISMO Second |
Arimaonsen |
JPN | 0:39:59.4 | 0:02:27.4 |
6. | LU Ching |
RTL (Rouvy Taiwan League) |
TPE | 0:40:46.9 | 0:03:15.0 |
7. | RUIVO Pedro |
POR | 0:41:39.4 | 0:04:07.4 | |
8. | WANG CY |
JSTRI |
TPE | 0:41:46.6 | 0:04:14.7 |
9. | TSENG Shenjui |
TPE | 0:42:30.3 | 0:04:58.4 | |
10. | HARDY Nigel |
GBR | 0:42:44.8 | 0:05:12.9 | |
11. | STAR Tigo |
Kein Verein |
GER | 0:43:14.5 | 0:05:42.5 |
12. | MURRAY Sean |
NZL | 0:43:17.6 | 0:05:45.7 | |
13. | ARAI Koji |
JPN | 0:43:40.5 | 0:06:08.6 | |
14. | ENDERS Christian |
GER | 0:44:03.3 | 0:06:31.4 | |
15. | EASTGRACE kim |
KOR | 0:44:22.9 | 0:06:51.0 | |
16. | CASA CICLISMO First |
Arimaonsen |
JPN | 0:44:34.7 | 0:07:02.8 |
17. | CHEN Dan |
RTL (Rouvy Taiwan League) |
TPE | 0:45:15.8 | 0:07:43.9 |
18. | HSIEH Josh |
ETXEONDO |
TPE | 0:45:20.8 | 0:07:48.9 |
19. | LIANG Yi-Wei |
Team NBD |
TPE | 0:45:45.7 | 0:08:13.8 |
20. | CHAPMAN Phil |
NZL | 0:46:23.9 | 0:08:52.0 | |
21. | SANKAUSKAS Dovydas |
Vilnius |
LTH | 0:46:30.5 | 0:08:58.6 |
22. | PIZZI Stefano |
ITA | 0:46:53.3 | 0:09:21.4 | |
23. | MAGRINI stefano |
Rouvy Blender Free |
ITA | 0:46:53.9 | 0:09:22.0 |
24. | ERB-TANNER Juerg |
SUI | 0:46:57.3 | 0:09:25.4 | |
25. | HEIL Matthias |
Gatley (B Team) |
GER | 0:47:18.4 | 0:09:46.5 |
26. | DIETL Matthias |
GER | 0:47:54.6 | 0:10:22.7 | |
27. | YAMASHITA Hiroshi |
Heitan Hompo |
JPN | 0:49:25.8 | 0:11:53.9 |
28. | GRABOWSKI Kamil |
Jebac PiS |
POL | 0:50:05.0 | 0:12:33.1 |
29. | 0910 jason |
CZE | 0:50:43.2 | 0:13:11.3 | |
30. | HSU Jason |
Junior Coffee Club (JCC) |
TPE | 0:50:52.1 | 0:13:20.2 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | KRAMER Berber |
KEN | 0:48:12.1 | 0:00:00.0 | |
2. | POPESCU Anca |
Cozia Racing Team |
ROM | 0:49:54.6 | 0:01:42.5 |
3. | WOLFF Lauren |
Rouvy Ambassador |
RSA | 0:52:44.8 | 0:04:32.7 |
4. | LIU Ashley |
RTL (Rouvy Taiwan League) |
TPE | 0:56:30.8 | 0:08:18.6 |
5. | PONNIE Hung |
TPE | 1:08:05.8 | 0:19:53.6 | |
6. | LEE SHIHYU |
USA | 1:14:03.6 | 0:25:51.4 | |
7. | SUNG Teresa |
Team NBD |
TPE | 1:18:16.5 | 0:30:04.3 |
8. | BESNARD tiffany |
AUS | 1:20:19.0 | 0:32:06.8 |