RESULTS RESULT + DIPLOMS
Summary
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | STANA Olav |
CAN | 1:02:05.1 | 0:00:00.0 | |
2. | NOVÁK Aleš |
Czech Tallboys |
CZE | 1:02:56.2 | 0:00:51.0 |
3. | LAURENTI Stefano |
Mtu Bike team |
ITA | 1:04:21.9 | 0:02:16.7 |
4. | ODEKERKEN Christophe |
NED | 1:06:38.1 | 0:04:33.0 | |
5. | GAUVIN Sylvain |
FRA | 1:06:49.8 | 0:04:44.6 | |
6. | EILERS Joerg |
GER | 1:08:12.8 | 0:06:07.6 | |
7. | SOUSEK Karel |
CK Vinohradske Slapky |
CZE | 1:09:00.1 | 0:06:54.9 |
8. | BENEDIK Jean-Philippe |
FRA | 1:09:34.6 | 0:07:29.4 | |
9. | GROSEN Mads |
BareCykling.dk |
DEN | 1:11:12.0 | 0:09:06.9 |
10. | KITTELMANN Andreas |
Singer Racing Team |
GER | 1:11:27.7 | 0:09:22.5 |
11. | PFÄHLER Mathias |
LSV Ladenburg |
GER | 1:11:33.0 | 0:09:27.8 |
12. | SCHULTE Dominik |
Mondraker Rockets |
GER | 1:12:21.9 | 0:10:16.7 |
13. | SIECZKOWSKI Damian |
POL | 1:12:48.9 | 0:10:43.8 | |
14. | RODRIGUEZ guiovani |
FAMILY |
COL | 1:13:33.6 | 0:11:28.4 |
15. | HARDY Nigel |
CZE | 1:13:51.7 | 0:11:46.5 | |
16. | JANSE VAN RENSBURG Louis |
Masters |
RSA | 1:14:29.3 | 0:12:24.1 |
17. | CHASE Kindler |
Meat Train (meattrain.cc) |
USA | 1:15:57.7 | 0:13:52.6 |
18. | MANT Jason |
GBR | 1:16:22.2 | 0:14:17.0 | |
19. | CHORLTON Michael |
GBR | 1:16:27.9 | 0:14:22.7 | |
20. | DANROCKY DanRocky |
DEN | 1:16:42.7 | 0:14:37.5 | |
21. | SEMERÁK Roman |
SK Pod Dubem |
CZE | 1:17:11.1 | 0:15:05.9 |
22. | GONCALVES luis |
POR | 1:17:38.9 | 0:15:33.7 | |
23. | BODERAU Adrien |
FRA | 1:17:59.5 | 0:15:54.3 | |
24. | ADIPRASITO Bariadi |
GER | 1:18:15.0 | 0:16:09.8 | |
25. | COLLIN FRED |
FRA | 1:19:56.3 | 0:17:51.1 | |
26. | FLENSBORG Stig |
LADA World |
DEN | 1:20:02.7 | 0:17:57.6 |
27. | HEIL Matthias |
Gatley (B Team) |
GER | 1:20:49.3 | 0:18:44.1 |
28. | ERASMUS Ronald |
RSA | 1:21:55.2 | 0:19:50.0 | |
29. | HASLBAUER Aaron |
Kirchmair Cycling |
GER | 1:22:20.9 | 0:20:15.8 |
30. | ČERNOTA Kamil |
CZE | 1:22:55.2 | 0:20:50.0 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | HARDT Heike |
GER | 1:18:46.1 | 0:00:00.0 | |
2. | COMPOSTELLA Chiara |
Argonauts |
ITA | 1:44:11.3 | 0:25:25.2 |
3. | WAMMEN Annette |
RowPro |
DEN | 1:50:56.1 | 0:32:10.0 |
4. | KREUZOVÁ Marta |
CZE | 1:54:59.8 | 0:36:13.6 | |
5. | SIMCHEN Elfie |
GER | 2:00:59.0 | 0:42:12.8 |