Selected athletes will be displayed here. Currently nothing selected.
Publishing or redistribution of content is prohibited without written permission..
By downloading the file you accept these terms of use.
Loading...
Rang | Bib | Name | Nat. | Jahr | Verein | Kategorie | Zeit | Rückstand | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | diplom | 2023 | BUSCHEK Alexander | 2009 | SC Furth im Wald | 1. / S10M | 0:04:31.6 | 0:00:00.0 | ||
2 | diplom | 2018 | BINDER Jonas | 2009 | SV Finsterau | 2. / S10M | 0:04:40.9 | 0:00:09.2 | ||
3 | diplom | 2012 | BERTHOLD Jolina | 2009 | ATSV Gebirge/Gelobtland | 1. / S10W | 0:05:03.4 | 0:00:31.7 | ||
4 | diplom | 2020 | GIBIS Emilia | 2009 | SV Finsterau | 2. / S10W | 0:05:37.6 | 0:01:05.9 | ||
5 | diplom | 2001 | KEHRER Livia | 2010 | SU-Böhmerwald | 1. / S9W | 0:05:39.2 | 0:01:07.5 | ||
6 | diplom | 2036 | ALTENBURGER Laurin | 2009 | WSV Skadi Junior Team | 3. / S10W | 0:05:39.2 | 0:01:07.5 | ||
7 | diplom | 2027 | LOŠŤÁKOVÁ Ela | 2009 | AK Louny | 4. / S10W | 0:05:45.7 | 0:01:14.0 | ||
8 | diplom | 2017 | WAGNER Vivienne | 2009 | Mountain & River Glauchau | 5. / S10W | 0:05:46.9 | 0:01:15.2 | ||
9 | diplom | 2039 | SVITIL David | 2010 | SV Bayerisch Eisenstein | 1. / S9M | 0:05:48.1 | 0:01:16.4 | ||
10 | diplom | 2002 | DRECHSLER Henny Magdalena | 2009 | SG Klotzsche e.V. | 6. / S10W | 0:05:48.2 | 0:01:16.5 | ||
11 | diplom | 2019 | REIDL Luisa | 2009 | SV Finsterau | 7. / S10W | 0:05:50.9 | 0:01:19.2 | ||
12 | diplom | 2045 | BÖSL Amelie | 2009 | SV Bayerisch Eisenstein | 8. / S10W | 0:05:53.4 | 0:01:21.7 | ||
13 | diplom | 2025 | MÜLLER Julian | 2009 | TGH Wetter | 3. / S10M | 0:05:59.7 | 0:01:28.0 | ||
14 | diplom | 2030 | VYSKOČIL Vítek | 2010 | Fischer Ski klub Šumava Vimperk | 2. / S9M | 0:06:02.2 | 0:01:30.5 | ||
15 | diplom | 2022 | HACKL Lena | 2011 | SV Finsterau | 1. / S8W | 0:06:13.4 | 0:01:41.7 | ||
16 | diplom | 2021 | LENZ Luisa | 2011 | SV Finsterau | 2. / S8W | 0:06:15.7 | 0:01:44.0 | ||
17 | diplom | 2028 | LINDAUER Josia | 2010 | SC Aising-Pang | 3. / S9M | 0:06:20.4 | 0:01:48.7 | ||
18 | diplom | 2031 | ZUB Vojtěch | 2009 | Fischer Ski klub Šumava Vimperk | 4. / S10M | 0:06:31.2 | 0:01:59.5 | ||
19 | diplom | 2032 | MORAVCOVÁ Barbora | 2009 | Fischer Ski klub Šumava Vimperk | 9. / S10W | 0:06:31.7 | 0:02:00.0 | ||
20 | diplom | 2038 | BACHMANN Albert | 2010 | SV Grünbach | 4. / S9M | 0:06:59.5 | 0:02:27.8 | ||
21 | diplom | 2024 | KAUFMANN Maximilian | 2010 | SC Furth im Wald | 5. / S9M | 0:07:19.4 | 0:02:47.7 | ||
22 | diplom | 2004 | VORRATH Etienne | 2009 | TSV Leuna e.V. | 5. / S10M | 0:07:26.9 | 0:02:55.2 | ||
23 | diplom | 2041 | HRDLICKA Letizia | 2010 | WSV Grafenau | 2. / S9W | 0:07:43.2 | 0:03:11.5 | ||
24 | diplom | 2042 | HRDLICKA Mariella | 2012 | --- | 1. / S7W | 0:07:52.1 | 0:03:20.4 | ||
25 | diplom | 2011 | REICHELT Britta | 2011 | VSC Klingenthal | 3. / S8W | 0:07:55.9 | 0:03:24.2 | ||
26 | diplom | 2005 | JAUCK Elena | 2011 | TSV Leuna e.V. | 4. / S8W | 0:08:04.7 | 0:03:33.0 | ||
27 | diplom | 2014 | SCHUBERT Benjamin | 2012 | ATSV Gebirge/Gelobtland | 1. / S7M | 0:08:33.9 | 0:04:02.2 | ||
28 | diplom | 2010 | RENNER Lea-viktoria | 2009 | TSV Mönchröden | 10. / S10W | 0:08:40.2 | 0:04:08.5 | ||
29 | diplom | 2044 | ZISLER Lani | 2011 | SV Bayerisch Eisenstein | 5. / S8W | 0:09:03.7 | 0:04:32.0 | ||
30 | diplom | 2043 | ZISLER Anoek | 2011 | SV Bayerisch Eisenstein | 6. / S8W | 0:09:04.9 | 0:04:33.2 | ||
31 | diplom | 2033 | KOLLMEIER Anna | 2011 | WSV Skadi Junior Team | 7. / S8W | 0:09:27.9 | 0:04:56.2 | ||
32 | diplom | 2035 | STADLER Theresa | 2010 | WSV Skadi Junior Team | 3. / S9W | 0:09:32.2 | 0:05:00.5 | ||
33 | diplom | 2034 | VOGEL Valerie | 2011 | WSV Skadi Junior Team | 8. / S8W | 0:09:33.4 | 0:05:01.7 | ||
34 | diplom | 2016 | STEINMETZER Elias | 2011 | --- | 1. / S8M | 0:09:50.9 | 0:05:19.2 | ||
35 | diplom | 2006 | BASTIAN Svea | 2012 | TSV Leuna e.V. | 2. / S7W | 0:09:55.7 | 0:05:24.0 | ||
36 | diplom | 2003 | WURSTER Finja | 2012 | SG Klotzsche e.V. | 3. / S7W | 0:10:54.9 | 0:06:23.2 | ||
37 | diplom | 2007 | VORRATH Hannah | 2013 | TSV Leuna e.V. | 1. / S6W | 0:16:17.0 | 0:11:45.3 | ||
38 | diplom | 2009 | DRAGA Nala | 2014 | TSV Leuna e.V. | 2. / S6W | 0:22:03.7 | 0:17:32.0 | ||
39 | diplom | 2008 | DRAGA Lilia | 2014 | TSV Leuna e.V. | 3. / S6W | 0:22:40.5 | 0:18:08.8 | ||
--- | 2013 | SCHÖNE Fabrice | 2010 | ATSV Gebirge/Gelobtland | . / S9M | DNS | --- | |||
--- | 2015 | BERTHOLD Elias | 2013 | ATSV Gebirge/Gelobtland | . / S6M | DNS | --- | |||
--- | 2026 | SÜßENGUTH Anna | 2013 | WSV Bad Lobenstein | . / S6W | DNS | --- | |||
--- | 2029 | VOCELKA Patrik | 2011 | Fischer Ski klub Šumava Vimperk | . / S8M | DNS | --- | |||
--- | 2037 | AMBERGER Simon | 2009 | WSV Skadi Junior Team | . / S10M | DNS | --- | |||
--- | 2040 | ASCHENBRENNER Lea | 2014 | SV Lokomotive Arnbruck | . / S6W | DNS | --- |